Menu
 

HARMONOGRAM 2020 - TERMINY NABORÓW

W ramach bogatej oferty funduszy unijnych, w Harmonogramie POIR na 2020 rok, zaplanowano konkursy zarówno dla projektów badawczo-rozwojowych (projekty mające na celu opracowanie i wytworzenie prototypów nowych rozwiązań produktowych i technologicznych) oraz projektów inwestycyjnych (projekty wdrożeniowe mające na celu uruchomienie nowej produkcji/świadczenie nowych usług).

Są to między innymi:

Dotacje na projekty badawczo-rozwojowe

  • Konkurs przeznaczony dla przedsiębiorców oraz konsorcjów (także z udziałem jednostek naukowych)

Istnieje możliwość złożenia wniosku o dofinansowanie w dedykowanej ścieżce tematycznej: AGROTECH (nabór wniosków od 10 września do 06 listopada 2020 r.).

Agenda badawcza nowego konkursu NCBiR określa 6 głównych obszarów tematycznych, w które mają wpisywać się finansowane projekty:

1) Automatyzacja i robotyzacja w rolnictwie

2) Mechanizacja w rolnictwie

3) Aplikacje i zaawansowane usługi cyfrowe dla optymalizacji, predykcji i symulacji procesów oraz efektywna digitalizacja produkcji, przetwarzania i zarządzania w rolnictwie

4) Rolnictwo precyzyjne (smart fields)

5) Zrównoważone rolnictwo i przetwórstwo rolno-spożywcze, innowacyjna żywność, biotechnologia rolnicza

6) Bioenergia i biomateriały

O przyznanie dofinansowania mogą się ubiegać zarówno mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa (sektor MŚP), jak i duże firmy - także w formie konsorcjum z udziałem innych przedsiębiorców lub jednostek naukowych.

 

Dotacje na wdrożenie wyników prac B+R

W dniu 18 maja br. ogłoszony został kolejny konkurs wspierający wdrożenie wyników prac B+R / ulepszonej technologii do praktyki produkcyjnej przedsiębiorstwa. Projekt realizowany jest z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój w ramach Działania 3.2.2 "Kredyt na innowacje technologiczne". Wnioski o dofinansowanie projektów będzie można składać do konkursu w terminie od 01.06.2020 do 30.12.2020 r., z budżetem wynoszącym 350 mln PLN. Konkurs ten obejmuje zmiany wprowadzone w ramach Tarczy Antykryzysowej, m.in:

  • innowacja w skali kraju nie będzie już wymagana do uzyskania finansowania;
  • nawet 100% kosztów kwalifikowanych będzie mogło być finansowanych kredytem technologicznym;
  • zniesienie limitu 6 mln zł dofinansowania na projekt;
  • rozszerzenie katalogu kosztów kwalifikowanych.

 

Aktualny Harmonogram naborów wniosków o dofinansowanie w Programie Operacyjnym Inteligentny Rozwój na 2020 rok (prezentujący pełne zestawienie możliwych naborów) znajduje się na stronie Harmonogram PO IR 2020

 

Gwarantujemy wszelką pomoc i opiekę w zakresie pozyskiwania funduszy europejskich. Jeśli są Państwo zainteresowani uzyskaniem dotacji to prosimy o kontakt

Zachęcamy do współpracy!

Aleja Pokoju 1 (Budynek K1)
31-548 Kraków

telefon: 513 827 547
e-mail: mherod@tridonconsulting.pl

MASZ PYTANIA?
NAPISZ LUB ZADZWOŃ